הצע מועמדות למשרה המתאימה לך

סטודנטים עיוורים ולקויי ראיה

לסטודנטים רבים קשה מאוד להשתלב במוסדות להשכלה גבוהה, על כן רבים מהם משתמשים בשיעורים פרטיים באופן פרטי מול חבריהם לספסל הלימודים, או נעזרים בחברות המתמחות בתחום ההוראה הפרטית למציאת מורה פרטי איכותי, שיוביל אותם להצלחה ולהתקדמות בלימודיהם. סטודנטים עיוורים ולקויי ראיה זקוקים לעזרה וסיוע הדוק יותר מאלו הרואים, על כן חברת חונכים פלוס פיתחה שיטה ייחודית המתאימה כמו כפפה ליד לאותם סטודנטים הנתמכים דרך מחלקות השיקום השונות של המוסד לביטוח לאומי ברחבי הארץ.

לאיזה עזרה זכאים סטודנטים עיוורים ולקויי ראיה?

סטודנטים עיוורים ולקויי ראיה זכאים על פי רוב לדמי שיקום מלאים ממחלקת השיקום של המוסד לביטוח לאומי. זאת כמובן בכפוף להחלטת המוסד, שאחראי על שילובם הנכון ביותר של אותם סטודנטים הן באוניברסיטאות והן במכללות הפזורות ברחבי הארץ.

ההליך הינו די מורכז ולפעמים אף מעצבן ומייגע, אך במידה והנכם זכאים תוכלו לקבל מהמוסד לביטוח לאומי סל שיקום שיכלול בין היתר.

  • עזרה בשכר דירה
  • סיוע ברכישת מחשב נייד ועזרים נלווים
  • תשלום מלא על לימודיכם
  • החזרי נסיעות
  • עזרה בשיעורים פרטיים / הקראות / חונכות / תמלול או תרגום

לכל סל השיקום זכאים סטודנטים עיוורים ולקויי ראיה שעברו אבחון לימודי על ידי ביטוח לאומי, ונקבע להם סל שיקום מקצועי-לימודי שילווה אותם במהלך התואר הראשון, השני או לימודי התעודה שבחרו.

באיזה תחום אנו מסייעים לסטודנטים עיוורים ולקויי ראיה?

חברת חונכים פלוס עוזרת ותומכת בכל הקשור להתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי, מרגע קביעת דרגת השיקום המקצועי-לימודי ועד לסיום התואר. הדבר כולל התנהלות קבועה מול עובד/ת השיקום, קביעת הערכת צרכים מיוחדת אודות סטודנטים עיוורים ולקויי ראיה, מציאת מורה פרטי איכותי שיוביל אתכם להצלחה, פתרונות תשלום נוחים ומוסדרים מול ביטוח לאומי בכל הקשור לשיעורי עזר / שעות הקראה / חונכות / תרגום או תמלול.

חשוב מאוד לציין כי אנו תמיד הולכים לקראת הסטודנטים וחשובה לנו מאוד הצלחתם האישית והלימודית. על כן אנו מקצים משאבים רבים לקביעת הערכת צרכים מדויקת עבור סטודנטים עיוורים ולקויי ראיה, כך שיכללו גם שעות עזר ושעות פרטניות עם מורה פרטי, שעות הקראה, שבהם יוכלו להיעזר כדי לקרוא את החומר הדרוש ללימודיהם האקדמאים ושעות חונכות בהם נעזרים על מנת לצלם חומרים או למצוא מאמרים רלוונטיים לעבודות ולתרגילים.

סטודנטים עיוורים ולקויי ראיה
דרג את הצבעתך

צור קשר

בקרו אותנו בפייסבוק