הצע מועמדות למשרה המתאימה לך

הקשר בין ה Blind Day לבין חונכים פלוס

אירועי הבליינד דיי או באנגלית ה- Blind Day (יום העיוור) מצוינים בישראל בתאריך 6 ביוני – מתוך כוונה שבתאריך זה כלל אזרחי ישראל, יוכלו להזדהות עם העיוור ולהקדיש זמן להעלאת המודעות, הן אם בהשתתפות פיזית באחד מאירועי הבליינד דיי או בשיתוף פוסטים שונים בפייסבוק או בכל רשת חברתית אחרת בה אתם חברים.

מי חשב על הרעיון ואילו פעילויות נעשות במסגרת יום ה Blind Day ?

על השם היצירתי בליינד דיי חשבה קבוצת בשם "חושבים בצבע", קבוצה זו ראתה לנכון להדגיש יום למען העיוור ועוררה הד תקשורתי עצום, זאת לטובת הזדהות עם לקויות הראיה והעיירים בישראל. ראוי לציין כי בנוסף ליום זה מתקיים יום הראייה הבינלאומי בתאריך ה-11 באוקטובר מדי שנה, שגם הוא צויין כחלק מהרצון להעלאת המודעות והאכפתיות בקרב הציבור הרחב מעיוורים ולקויי ראיה.

הסלוגן המלווה בשנים האחרונות את הבליינד דיי הינו "תעצמו את העיניים- ותראו!" מתוך החשיבה שגם כאשר עוצמים את העיניים ניתן לראות.
התאריך בו מצוין ה- Blind Day לא סתם נבחר ל-6 ביוני שכן 6/6 הינו קונוטציה לכל אדם הנזכר או מחובר לעולם לקויי הראיה והעיוורים. את ה- בליינד דיי מרכז ומוביל המרכז לעיוור בישראל.

במסגרת אירועי ה- Blind Day נערכות פעילויות שונות העוסקות בתחומי העיוורון ולקות הראיה, במסגרת אירועים אלו ניתן ללמוד אודות השימוש בכתב הברייל (הכתב המשמש את העיוור לכתיבה וקריאה), הנגשת סרטים, הצגות והרצאות שונות ברחבי הארץ, התבוננות במכשירים ובטכנולוגיות מסייעות לאדם העיוור או לקוי הראיה ועוד מגוון רחב של תחומים שנועדו על מנת להסב את תשומת ליבו של האדם מן הרחוב לעולמם של העיוורים ולקויי הראיה. רוב הפעילויות שנעשות ביום זה אינן מתבססות על חוש הראיה, בכך מודגש יותר הצורך בשימוש בחושים האחרים גם אצל האדם הרואה. בנוסף, אי השימוש בחוש הראיה ביום ה Blind Day, בא על מנת להראות לציבור הרחב כי גם עיוורים ולקויי ראיה באשר הם יכולים לבצע פעילויות שונות ומגוונות, שעד כה נראו כבלתי אפשריים בעיני הציבור הרחב. כמובן שבכל שנה הפעילויות משתנות וניתן להתרשם ממגוון הפעילויות ולחוות את החוויה באופן אישי.

מה הקשר בין יום הבליינד דיי לבין חברת חונכים פלוס ?

חברת חונכים פלוס מספקת שירותים שונים לציבור בעלי הנכויות בישראל ובראשם לקויי ראיה ועיוורים, אנו מזדהים ומעלים את המודעות לחשיפת העיוור בכל ימות השנה בכך שאנו מבצעים התאמות בין מורים פרטיים, מקריאים וחונכים שמסייעים לסטודנטים ולתלמידים בעלי לקויות ראיה ועיוורון בכל הארץ, במוסדות להשכלה גבוה. בכך אנו מוכחים לעלום שבחוץ, כי גם עיוור או לקוי ראיה יכול ללמוד בלימודים הגבוהים בכל מקצוע שיבחר, מבלי להשתמש בחוש הראיה החשוב כל כך.

אירועי הבליינד דיי הם סיבה מצוינת לעצום את העיניים ולראות את האחר, השונה ולסייע לו בכל שהוא זקוק, גם אם נראה לך שהוא לא יכול לבצע את הפעולה, תן לו להרגיש כאחרון האדם ותספק לו את היכולת להרגיש שווה בין שווים.

 

הקשר בין ה Blind Day לבין חונכים פלוס
דרג את הצבעתך

צור קשר

בקרו אותנו בפייסבוק