הצע מועמדות למשרה המתאימה לך

חבילת הטבות עבור סטודנטים מביטוח לאומי

רבים מן הסטודנטים המקבלים סיוע בלימודיהם הגבוהים מהמוסד לביטוח לאומי לא מודעים לתנאים ולאפשרויות המגיעים להם ושאותם הם צריכים לדרוש. כידוע במדינתנו כל עוד אתה לא יודע משהו אתה בחיסרון מול הממסד או מול הגוף עליו אתה פונה, לכן במקרה הזה הפתגם "ידע הוא כוח" מקבל משמעות מכרעת.
חבילת ההטבות שמקבלים סטודנטים מביטוח לאומי יכולה להיות לעיטים מבוססת על תשלומים קבועים ולעיטים בהשתתפות עבור דבר מסוים. על מנת לדעת איזה דברים חשובים את/ה יכולים לקבל כדאי ורצוי לקרוא את המאמר הבא.

חבילת ההטבות עבור סטודנטים מביטוח לאומי הניתנות באופן חודשית

קצבה חודשית- קצבת נכות- במידה ולאחר בדיקה רפואית, יקבעו לך אי כושר עבודה ואחוזי נכות נכבדים, תקבל על ידי המוסד לביטוח לאומי סכום כסף חודשי שיוכל לסייע לך בהתנהלות השוטפת, כך שהנושא הכספי ידאיג אותך פחות והריכוז בלימודים יהיה טוב ונוח יותר בעבורך.


קצבה חודשית- קצבת מחיה / קצבת לימודים- במידה ולאחר אבחון שתערוך יאושר לך על ידי מחלקת השיקום של ביטוח לאומי כי מגיע לך לקבל סיוע בלימודים הגבוהים שברצונך ללמוד, תקבל מהם סכום כסף חודשי המהווה קצבת מחייה בזמן הלימודים. הקצבה תשולם לרוב יחד עם קצבת הנכות באופן חודשי לאורך תקופת הלימודים שנאמדים בין שנתיים לבין ארבע שנים.

עזרה בשכר דירה- תתקבל עבור סטודנטים מביטוח לאומי שאובחנו כמסוגלים להשתלב בהשכלה הגבוהה ושבחרו להתגורר במרחק של 40 קילומטר ויותר מבית הוריהם. עניין המרחק בביטוח לאומי הינו מכריע לקבל עזרה זו. לרוב ניתן לקבל סיוע בשכר דירה עד גובה של 1200 שקלים בחודש.

עזרה בהחזרי נסיעות למקום ההכשרה- לרוב הסטודנטים הנתמכים דרך מחלקת השיקום של ביטוח לאומי מתגוררים בקרבת המכללה או האוניברסיטה שבה הם בחרו ללמוד. אך במידה ויש צורך להגיע בתחבורה ציבורית למקום ההכשרה, מחלקת השיקום בביטוח לאומי תעניק למשתקם אפשרות לקבל סיוע בהחזרי נסיעה בתחבורה ציבורית, הכוללת אוטובוסים ורכבות. (הנמוך מבין השניים)

סל שיקום– שעות עזר, הקראה, חונכות, תמלול, שקלוט או תרגום לשפת סימנים- סל השיקום שמציע הביטוח הלאומי למשתקמים דרך מחלקת השיקום הינו סל מקיף ורחב שבעזרתו יכולים סטודנטים ותלמידים להתגבר על הפער שנוצר בעקבות הלקות מהם הם סובלים ולהגיע להישגים גבוהים. היקף שעות העזר לדוגמא ניתן לרוב עד 25% מהיקף שעות הלימוד הפרונטליות שהסטודנט לומד, לפעמים מקבלים סטודנטים בהצעת חברת חונכים פלוס עזרה מורחבת יותר. שעות הקראה ניתנות לסטודנטים לקויי ראיה ועיוורים (בדרך כלל עד 50 בחודש). שעות תמלול, שקלוט ותרגום לשפת סימנים- ניתנות כסיוע לסטודנטים בעלי לקות שמיעה או לחירשים שמשתלבים במוסדות להשכלה הגבוה ברחבי הארץ.

עזרה ברכישת ציוד לימודי כגון ספרים, חוברות ומוצרים מתכלים- המוסד לביטוח לאומי מעניק סיוע ברכישת ציוד מתכלה כגון: מחברות, דפדפות, עפרונות, עטים, צילומים של חומרים לימודיים ועוד. את החשבוניות יש להגיש למחלקת השיקום. גובה העזרה עד 760 שקלים לשנת לימודים.

חבילת ההטבות עבור סטודנטים מביטוח לאומי הניתנות באופן חד פעמי

עזרה בתשלום הלימודים הגבוהים וקורסי הכשרה- הלימודים הגבוהים מהווים ברוב המקרים את האישור להיכנס לתפקידי מפתח נחשבים בחברה הישראלית. על כן החליט המוסד לביטוח לאומי לנסות ולהגיע לכמה שיותר סטודנטים שמתקשים ולסייע להם להגיע להצלחה ולרכוש מקצוע / הכשרה שתוביל אותם ליכולת להשתלב בשוק העבודה. על כן הם ממנים לרוב את לימודי התואר הראשון של הסטודנטים ולעתים גם את התואר השני. תשלום הלימודים נעשה לאחר הצגת קבלה למחלקת השיקום, במתן החזר ישירות לחשבון הבנק של המשתקם.

עזרה ברכישת ציוד מקצועי לצורך הלימודים- ציוד לימודי יכול לעזור מאוד לסטודנט בעל צרכים מיוחדים זאת באמצעות מכשירים כגון: ת"מס, מחשבים עם צג ברייל, מצלמת קרוב רחוק ועוד עזרים שיכולים להקל על חייהם של הסטודנטים המשתקמים. את כל אלה ועוד מממן המוסד לביטוח לאומי, בתקווה כי השקעה זו תשתלם ותסייע לסטודנטים להתגבר על מכשול הלימודים הגבוהים ולהצליח למצות את מלוא הפוטנציאל שבהם.


אנו שמחים כי מאמר זה עזר לכם לקבל את המידע שאתם צריכים, אך אם יש לך עוד שאלות אנא פנה אלינו עוד היום ונשמח לסייע לך בכל התחומים בהם אנו מעניקים שירות.
תמיד לשירותך צוות חונכים פלוס

חבילת הטבות עבור סטודנטים מביטוח לאומי
דרג את הצבעתך

צור קשר

בקרו אותנו בפייסבוק